انواع ترانسفورماتور هرمتیک ایران ترانسفو

انواع ترانسفورماتور هرمتیک ایران ترانسفو

انواع ترانسفورماتور هرمتیک

طراحی خاصی که ترانس هرمتیک دارد موجب شده است که در طیف گسترده ای از بخش ها مورد استفاده قرار گیرد. مهم ترین مزیتی که این ترانسفورماتور ها نسبت به انواع دیگر ترانس های روغنی دارند طراحی مخزن آن می باشد. روغن به عنوان یکی از مهم ترین بخش ها در ترانسفورماتور هرمتیک در نظر گرفته می شود ( که با گردش خود موجب خنک شدن ترانسفورماتور می شود) که در صورت تماس با هوای آزاد دچار فرسایش می شود به عبارتی اکسیژن موجود در هوا در صورت ترکیب با عناصر روغن به صورت لجن هایی اطراف هسته و سیم پیچ ها را می پوشاند و مانع گردش روغن می شود. در نتیجه حرارت هسته و سیم پیچ بالا می رود و عملکرد دستگاه دچار اختلال می شود. این ترانس ها با توجه به عدم فرسایش روغن و کاهش نیاز به تعویض روغن در مناطقی که امکان بازرسی ترانس با توجه به شرایط نصبی وجود ندارد و همچنین مناطق مرطوب می توانند مورد استفاده قرار بگیرند. ترانس هرمتیک به دو دسته ترانسفورماتور هرمتیک با بالشتک گازی و ترانسفورماتور هرمتیک بدون بالشتک گازی تبدیل می شوند.

ترانسفورماتور هرمتیک گازی

این نوع ترانس که با نام ترانس هرمتیک با بالشتک گازی نیز شناخته می شود دارای فضایی خالی، بالای سطح روغن می باشند که با گاز خنثی نیتروژن پر شده است. در این نوع ترانس هرمتیک، سطح خاصی برای روغن تعریف شده است. دلیل استفاده از گاز نیتروژن همانطور که ذکر شد خنثی بودن آن است که واکنش خاصی با روغن انجام نمی دهد و روغن را دچار فرسایش نمی کند. علاوه بر این آثار سوء دیگری نیز بر روی قطعات داخلی ترانس نمی گذارد. هنگام انبساط روغن اتم های گاز فشرده می شوند در نتیجه فضای لازم برای انبساط روغن فراهم می شود و با انقباض روغن نیز اتم های به حالت اولیه خود بر می گردند. یکی از مشکلات ترانسفورماتور هرمتیک گازی این است که هر شرایط غیر طبیعی مانند افزایش ناگهانی جریان، صاعقه موجب می شود مقداری از گاز در روغن حل شده و موجب به وجود آمدن حباب هایی درون روغن شود که این حباب ها عملکرد خنک کنندگی روغن را مختل خواهند کرد.

ترانس هرمتیک بدون بالشتک گازی

در ترانسفورماتور های هرمتیک بدون بالشت گازی در واقع ترانسفورماتوری است که با مخزن کاملا بسته خود مانع تماس مستقیم هوا و روغن می شوند و بدین صورت از تماس هوا و روغن خودداری می شود. این ترانسفورماتور دارای مخزنی هایی هستند که دیواره های آن با خاصیت ارتجاعی طراحی شده اند که با انبساط روغن دیواره های مخزن نیز منبسط می شوند و در نتیجه فضای لازم برای افزایش حجم روغن را فراهم می کنند و هنگامی که روغن منقبض می شود دیواره های به حالت اول خود باز می گردند. بخش فعال ترانس هرمتیک بدون بالشتک گازی که شامل سیم پیچ ها و هسته می شوند کاملا درون روغن قرار می گیرند.

ترانس هرمتیک ایران ترانسفو

ایران ترانسفو یکی از تولیدکنندگان بی رغیب ترانسفورماتور توزیع است که ترانسفورماتور هرمتیک سه فاز آن بخش عمده ای از محصولات تولید شده توسط این شرکت را در بر می گیرد و محدوده قدرت این ترانسها بین 25 تا 5000 کیلو ولت آمپر بوده و حداکثر ردیف ولتاژ آن 36 کیلو ولت را تامین می نماید. مصرف کنندگان گرامی می توانند با مراجعه دانش پژوهان کاردان صنعت در سریع ترین زمان ممکن از قیمت های روز ترانسفورماتور ایران ترانسفو آگاهی یابند و همچنین با تماس با شماره های مندرج در سایت در صورت تمایل به خرید ترانس و تمایل به دریافت مشاوره رایگان انتخاب ترانس اقدام فرمایند.

ترانس های هرمتیک ایران ترانسفو

 

سوالات متداول درباره ترانسفورماتور هرمتیک

 

ترانسفورماتور هرمتیک چیست؟

ترانسفورماتوری که از تماس روغن با فضای بیرون جلویری می کند ترانس هرمتیک نام دارد.

 

در ترانس هایی که دارای بالشتک گازی می باشند از چه گازی استفاده می شود؟

در ترانس های هرمتیک گازی از گاز نیتروژن به دلیل خنثب بودن استفاده می شود. هر چند وقت یک بار روغن درون ترانس نیاز به تعویض دارد؟ در ترانس های هرمتیک به دلیل بسته بودن مخزن و عدم فرسایش روغن می توان ادعا کرد که در تمام طول عمر خود این ترانس نیازی به تعویض روغن ندارد.

 

ترانسفورماتور های هرمتیک به چند دسته تقسیم می شوند؟

ترانسفورماتور های هرمتیک به دو دسته حاوی بالشتک گازی و فاقد بالشتک گازی تقسیم می شوند.

 

در ترانسفورماتور هرمتیک فاقد بالشتگ گازی فضای ناشی از انبساط روغن چگونه تولید می شود؟

در این ترانس دیواره های مخزن به شکل ارتجاعی می باشند که با انبساط روغن منبسط می شوند و فضای لازم را فرآهم می کنند.

 

نقش روغن در ترانسفورماتور های هرمتیک چیست؟

روغن در این نوع ترانس ها نقش خنک کنندگی و عایقی را برعهده دارند.

 

مزایای استفاده از ترانسفورماتور هاز هرمتیک چیست؟

در این ترانسفورماتو رها به دلیلی بسته بودن مخزن از فرسیاش روغن جلوگیری می شود.

 

در ترانسفورماتور های هرمتیک از چه روغنی استفاده می شود؟

روغن هایی که مورد استفاده قرار می گیرند از نوع معدنی و مطابق استاندارد IEC 602966 می باشد. البته در صورت تمایل می توان از روغن های سینتتیک مانند روغن های سیلیکونی و یا MIDEL نیز استفاده کرد.

لیست قیمت ترانس های هرمتیک ایران ترانسفو Iran Transfo

پیام خود را بگذارید