مفاهیم کاربردی پست هوایی از جمله ترانسفورماتور، برقگیر، کات اوت فیوز و …

کاردان ترانس نماینده ایران ترانسفو

انواع ترانسفورماتور توزیع ، ترانس کم تلفات ، ترانس خشک

ترانسفورماتور هرمتیک ، ترانس تکفاز

مفاهیم کاربردی پست هوایی از جمله ترانسفورماتور، برقگیر، کات اوت فیوز و …

در این مقاله به توضیحی کوتاه در مورد تجهیزات و مفاهیم کاربردی پست هوایی پرداخته شده است:

پست : به مجموعه ای از تجهیزات قدرت شامل کلیدها، ترانسفورماتورها، ادوات حفاظتی و…. که وظیفه انتقال و یا تبدیل انرژی الکتریکی را به عهده دارند پست گویند. اکثر ترانس های مورد استفاده در پست ها ترانس های ایران ترانسفو است.

پست هوایی : به پست هایی که تجهیزات آن در هوای باز و بر روی پایه نصب می شوند پست هوایی گویند.(در شرکت های توزیع به این پست ها، ترانس هوایی نیز اطلاق می شود.)

ترانسفورماتور قدرت : مبدلی است که توان مورد نیاز مصرف کننده را در سطح ولتاژ مشخص بدون تغییر در فرکانس سیتم تامین می کند.

تابلو فشار ضعیف : توزیع برق فشار ضعیف به مشترکین، همچنین تامین روشنایی معابر و خیابان ها توسط تابلوی فشار ضعیف انجام می گیرد. تابلوهای به کارگرفته شده در سطح ولتاژ زیر یک کیلوولت را در اصطلاح تابلوهای فشار ضعیف گویند.

کات اوت فیوز : وسیله ای است که دارای یک عنصر ذوب شونده بوده و به هنگام عبور جریان خطا و در اثر افزایش دما ذوب شده و جریان عبوری از آن قطع می شود.

برقگیر : برقگیرها عناصری هستند که جهت مهار اضافه ولتاژهای ناشی از عواملی نظیر کلید زنی و صاعقه بکار گرفته می شوند.

کنسول : جهت نگهداری هادی ها و مقره ها بر روی پایه از کنسول استفاده می شود.

مقره : مقره ها وسایلی هستند که وظیفه عایق سازی شبکه با زمین را به عهده دارند.

زمین کردن : عبارتی است از اتصال یک مدار الکتریکی یا تجهیز با زمین و یا یک بدنه فلزی به اندازه کافی بزرگ که می تواند به صورت زمین فرض شود.

جریان زمین : جریانی که به زمین وارد و یا از زمین خارج می گردد.

الکترود زمین : یک قطعه یا قسمتی از هادی یا گروهی متشکل از قطعات هادی که در تماس بسیار نزدیکی با زمین بوده و با آن اتصال الکتریکی برقرار می کند.

هادی زمین : هادی است که مسیر رسانا یا قسمتی از یک مسیر رسانا را بین یک نقطه خاص از سیستم یا دستگاه و یک الکترود زمین فراهم می کند.

مقاومت زمین : مقاومت الکتریکی موجود بین الکترود زمین و زمین، مقاومت زمین نامیده می شود.

ترانسفورماتور روغنی کنسرواتوری : به ترانسفورماتوری که هسته و سیم پیچ آن داخل روغن قرار دارد و افزایش و کاهش حجم روغن در اثر گرم شدن و سردتر شدن روغن در مخزن کنسرواتور آن جبران می شود، ترانسفورماتور کنسرواتوری گویند. ( ایران ترانسفو بزرگترین تولیدکننده انواع ترانسفورماتورهای روغنی، ترانس های خشک، ترانس های هرمتیک است و مجموعه کاردان ترانس به عنوان نماینده ایران ترانسفو در زمینه فروش انواع ترانسفورماتور های ایران ترانسفو فعال است. )

ترانسفورماتور هرمتیک : به ترانسفورماتوری که روغن آن با هوای آزاد هیچگونه ارتباطی نداشته و مخازن آن کاملا مسدود است ترانسفورماتور هرمتیک گویند. ( ایران ترانسفو بزرگترین تولیدکننده انواع ترانسفورماتورهای روغنی ، ترانس های خشک ، ترانس های هرمتیک است و مجموعه کاردان ترانس به عنوان نماینده ایران ترانسفو در زمینه فروش انواع ترانسفورماتور های ایران ترانسفو فعال است. ) مفاهیم کاربردی پست هوایی

لیست قیمت ترانس های کم تلفات ایران ترانسفو
ترانس های هرمتیک ایران ترانسفو

مفتول اصلی: مفتولی است که جهت بستن هادی به مقره بکار می رود.

اصلی کردن هادی: بستن هادی به مقره توسط مفتول را اصلی کردن هادی گویند که به دو صورت اصلی کردن هادی به بالای مقره و اصلی کردن هادی به کنار مقره تحقق می یابد.

فیوز : وسیله ای که به هنگام عبور جریان های خطا، المان ذوب شونده آن ذوب شده و جریان خطا قطع می گردد.

هادی آلومینیوم – فولاد : به هادی با تعدادی مفتول از جنس آلومینیوم به همراه مفتول یا مفتول های فولادی در مرکز گفته می شود.

حریم : در احداث یا اصلاح خط هوایی و یا تاسیسات الکتریکی، فواصل هوایی مجاز بین خطوط برقدار با عناصر و طبیعت اطراف آن، تابغ قوانین و مقرراتی است که در کلیه کشورهای جهان تحت عنوان “حریم خطوط انتقال و توزیع نیرو برق” رعایت می شوند.

پایه : واحد اصلی تکیه گاه هادی ها است. مفاهیم کاربردی پست هوایی

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا خرید ترانسفورماتورهای ایران ترانسفو، ترانسفورماتور توزیع، ترانس کم تلفات، ترانس خشک، ترانسفورماتور هرمتیک، ترانس تکفاز با کارشناسان کاردان ترانس ( نماینده ایران ترانسفو ) تماس حاصل فرمایید.

فروشگاه آنلاین ترانس ایران ترانسفو

Related Posts

پیام خود را بگذارید